A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Дорошівський ліцей Дорошівської сільської ради

Музей

В дитинстві відкриваєш материк, котрий назветься потім — Батьківщина.

Земля батьків – це слово, не умовність,

а істина велика і проста,

це отчий дім, невищерблена совість,

 могила діда в затінку Хреста,

і голос матері ,і запах рути-м’яти...

Зоря вишнева і любов

Це все, що ми не смієм забувати,

Як найдорожче в світі бережем.

Кожна людині відчуває любов до рідного краю, „малої Батьківщини”, непримітної цяточки на карті, де з’явилися на світ. Це почуття супроводжує нас усе життя і є одним з найсвітліших і найсвятіших.

М.Т.Рильський писав: „Хто не знає свого минулого, той не вартий свого майбутнього. Хто не шанує видатних людей свого народу, той сам не гідний пошани”. Цю прадавню мудрість взяли за основу і ми, педагоги та учні Дорошівського ЗЗСО. Нині, в тяжкі часи для України, патріотичне, національне виховання займає провідне місце, тому зростає і роль музеїв у становленні та розвитку особистості. На базі нашого закладу багато років поспіль працює музейна кімната «Світлиця фольклору та етнографії».

Творцем, невтомним збирачем колекції Світлиці є директор Любов Василівна Кузнєцова. Саме з її ініціативи було зібрано цінні експонати, які виховують  не одне покоління  у дусі патріотизму, захоплення красою рідного краю, прищеплюють  любов до звичаїв та традицій нашого народу.

Музейну колекцію складає багато предметів, але  цікавий музей не тільки кількістю, а й неймовірним розмаїттям зібраних речей.

Як відомо, Україна починається з любові до отчого дому, вулиці, на якій пройшло твоє дитинство, рідного краю. Тому постійно діюча експозиція музею і носить назву« Мій рідний край - моя історія жива».  Тут ви побачите і сільськогосподарські знаряддя праці – орної і ручної обробки ґрунту, сівби, збирання та складання збіжжя й сіна, молотьби ; реманент наших дідів і прадідів, знаряддя для промислів й ремесел – мисливства, рибальства, скотарства, ткацтва (експозиція «Людина працею багата»); предмети умеблювання, господарське та кухонне начиння, предмети одягу (експозиція « Батьківська хата», « Вишиванка у моєму домі»).

Значну дослідницьку роботу здійснено щодо збору матеріалів про жителів села, його трударів. В музеї зберігаються альбоми про односельців: автобіографії,  фотографії старожилів села, проектні роботи з історії села і школи (експозиції  « Моє мальовниче село», Нашому роду нема переводу»,  «Я тут живу»). Цю кропітку роботу проробили учні школи, які сьогодні вже є її випускниками, під керівництвом О.П.Микитюк, С.І.Козаченко, Т.В.Куліш, Т.В.Сопільняк, Л.В.Горковської, С.П.Узволк. Є роботи і сучасні, виконавцями яких є учні закладу  та їх вчителі  Л.А.Колотюк, Є.Є.Кісліченко, О.М.Солощенко, О.А.Парижняк, А.В.Марченко. Пошукову роботу різної тематики здійснювали всі класні керівники із учнівськими колективами.

Здавна українці шанували  рушник, який супроводжував людину протягом всього життя. Це твердження сприймається як істинне, щойно переступиш поріг Світлиці. Експозиція « Рушники ви мої, рушники » є  окрасою музею.

Сьогодні опікується музейною кімнатою керівник гуртка «Юні музеєзнавці» Олег Олександрович Войтюшенко, який прагне не лише зберегти експонати світлиці , а й поповнити їх новими. Він, разом з гуртківцями, проводить пошукову роботу, і нещодавно в музеї з’явилися глеки та жорна.  Це речі, якими користувалися наші предки, які мають в собі дух старовини і пам’яті.

Зібрані матеріали, допомагають дітям глибше пізнати історію рідного села, свого народу, адже використовуються вони досить часто. На базі Світлиці ,  використовуючи її експонати, вчителі  проводять позакласні та виховні  заходи народознавчої та історичної тематики.

Так у березні, Олег Олександрович з гуртківцями провів виховний захід «Великими людьми село багате», де розповів про видатних людей Дорошівки. Захід був настільки цікавим, що члени гуртка «Юні музеєзнавці» виявили бажання збирати матеріал про сучасників, які зробили внесок у розвиток рідного села.

До 75 річниці вигнання нацистів із території с. Дорошівки вчитель історії          А.М. Сербулова провела на базі Світлиці виховний захід «А пам'ять священна», та, використовуючи матеріали світлиці, розповіла 6 – класникам про односельців – визволителів рідного краю ( виховний захід  « Ми пам'ятаємо своїх героїв).

І хоча сьогодні ще триває реконструкція музейної кімнати ,вчителі та учні активно використовують її ресурси у своїй роботі.

Ми свідомі того, що попереду – нові історичні відкриття, розширення краєзнавчої роботи, пошук нових форм і методів з вивчення історії рідного села. Тому робота триватиме. Адже кажуть, що людину, як і дерево з усім корінням з рідного ґрунту не викинеш. З любові до рідного краю, матері, землі починається людина…

ЗДНВР Дорошівського ЗЗСО А.В.Бензар

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень